Hasprunský dubák 2019

Veríme, že sme úspešne zvládli aj 17 ročník jarmoku „Hasprunský dubák. Celý realizačný tím sa snažil programom a celým priebehom podujatia vyvolať  v návštevníkoch zážitky, ktoré si k svojej spokojnosti  odnášali domov.  Už tretím rokom začíname svätou omšou v kaplnke umučenia, stáva sa z toho pekná tradícia. Naša kaplnka vítala svojich veriacich v novom šate. Občania spolu s folklóristami oživili tradície dožinkových slávností. V sprievode ich sprevádzali hostia FS Závodzan,  spevácka skupina Lanšper zo Závodov a domáci FS Hasprúňan. Krojovaný mladí ľudia priniesli erb obce, za nimi kráčala dychová hudba a mladučké devy priniesli kľúč a symbol jarmoku na otvorenie HD.  O 10.00 h sa otvorili brány jarmoku a začala sa spomienková dožinková slávnosť. Odovzdanie dožinkového venca spojené s oldomášom a tancom dožinkárov. Potom prišlo na rad vystúpenie hostí zo Závodov. Po nich nasledovalo krstenie vlajky nášho domáceho folklórneho súboru „Hasprúňan“. Ľudom sa  prihovorila  vedúca súboru p. Hanka Studeničová, ktorá poznamenala, že takto pred rokom sme po prvýkrát stáli na jarmoku, čiže slávime pomyselné prvé výročie našej existencie.  Na túto počesť sme publiku zaspievali nádhernú pieseň o Studienke „Co domov znamená“ a pustili video na zhrnutie ročného  snaženia sa. Celé vystúpenie sme samozrejme ukončili tancom s novou choreografiou, ale i kúskom z prvého vystúpenia. Potom vystupoval orchester Zlaté husle, Kuruc Band a do tanca hrali Bečkovi chlapci. Ocenili sme naše strieborné volejbalistky z majstrovstiev Slovenska a výhra v tombole potešila mnohých návštevníkov jarmoku. O tohtoročné bohaté občerstvenie sa pričinili takmer všetky spoločenské organizácie, za čo im patrí naše poďakovanie. 17 ročník sa niesol v dobrej nálade, slniečko nám ani tento rok neukázalo chrbát a  tak sa tanec a veselie mohlo posunúť do neskorých večerných hodín.

Obecný úrad ďakuje všetkým, ktorí akokoľvek pomohli s realizáciou jarmoku.

Tešíme sa na vás na ďalšom ročníku!