Hasprunský Dubák 2016

„Hasprunský dubák 2016“

V sobotu 24.9. sa sprievodom, ktorého hlavnou myšlienkou bola minulosť a súčasnosť obce, zahájil 14.ročník „Hasprunského Dubáka“. Predstavitelia minulosti a súčasnosti kráčali krok za najmladším predstaviteľom sprievodu našou budúcnosťou, ktorá priniesla starostovi obce p. Ing. Borisovi Soukupovi kľúč k otvoreniu jarmoku. Za nimi kráčali chlapi v starodávnom oblečení  konopných gatí  a košieľ, ktorí priniesli „minulosť v obrazoch“. Naša mládež priniesla erb obce. Ako ďalší sa do sprievodu zapojili zástupcovia všetkých organizácií pôsobiacich v obci a priviezli symbol jarmoku. Sprievod a celú atmosféru zahájenia umocnili ako inak, naši najmenší, deti z MŠ a ZŠ  kultúrnym programom. Súčasťou sprievodu bol aj stánok nesúci názov „Kouáčky od starenky“, ktorý približoval minulosť. Zdedené recepty našich starých mám chutia aj dnes na tanieri veľmi dobre. Bolo z čoho vyberať. Naše ženy z Jednoty dôchodcov pripravili 13 rôznych dobrôt cez palacinky a pečené buchty po „krumpolovú tašku a zelníky“.  O občerstvenie pre návštevníkov sa postarali naše organizácie. Po celý deň našich občanov ako i hostí zabávala hudobná skupina OuKeY, tanečná skupina LA MARQUESA,  SAGITTARIUS Malacky historický šerm a lukostreľba, maľovanie na tvár. Všetci sa tešili na bohatú tombolu, ktorú vystriedala dychová hudba „Záhorienka“. Pri príležitosti 14. ročníka Hasprunského dubáka obec predstavila novú dominantu parku na námestí - studňu s názvom „Víta vás obec Studienka“.

Všetkým, ktorí sa podieľali na príprave jarmoku obec vyslovuje poďakovanie.  Dúfame, že sa nám podarilo zorganizovať ďalší ročník jarmoku dobre a všetci sa cítili príjemne.

V.Ofčarovičová

link pre fotografie: